The cobbled streets of Rome make for great photos. Bit sore to walk on for extended periods however.
| Aperture | ƒ/8 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 50mm |
| ISO | 100 |
| Shutter speed | 1/60s |

The cobbled streets of Rome make for great photos. Bit sore to walk on for extended periods however.
| Aperture | ƒ/8 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 50mm |
| ISO | 100 |
| Shutter speed | 1/60s |

The coffin of a young Roman boy in The Vatican Gallery, Rome. November 2017.
| Aperture | ƒ/4 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 19mm |
| ISO | 10000 |
| Shutter speed | 1/30s |

Rome, November 2017.
| Aperture | ƒ/8 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 19mm |
| ISO | 1250 |
| Shutter speed | 1/250s |

Oliver Plunkett Street, Cork. November 2017.
| Aperture | ƒ/8 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 28mm |
| ISO | 640 |
| Shutter speed | 1/250s |

Oliver Plunkett Street, Cork. November 2017.
| Aperture | ƒ/8 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 28mm |
| ISO | 400 |
| Shutter speed | 1/250s |

Emmett Place, Cork. November 2017.
| Aperture | ƒ/8 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 28mm |
| ISO | 1600 |
| Shutter speed | 1/250s |

Daunt Square, Cork. November 2017.
| Aperture | ƒ/5.6 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 100mm |
| ISO | 800 |
| Shutter speed | 1/250s |

St. Patrick Street, Cork. November 2017.
| Aperture | ƒ/8 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 28mm |
| ISO | 1000 |
| Shutter speed | 1/250s |

St. Patrick’s Street, Cork. November 2017.
| Aperture | ƒ/8 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 28mm |
| ISO | 1250 |
| Shutter speed | 1/250s |

Oliver Plunkett Street, Cork. November 2017.
| Aperture | ƒ/8 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 28mm |
| ISO | 1000 |
| Shutter speed | 1/250s |

Emmett Place, Cork. November 2017.
| Aperture | ƒ/8 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 28mm |
| ISO | 1600 |
| Shutter speed | 1/250s |

Cork, November 2017.
| Aperture | ƒ/8 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 28mm |
| ISO | 1600 |
| Shutter speed | 1/250s |