The social medias are awash with photos of the sunrise over Cork this morning. Here’s what I saw.
| Aperture | ƒ/4 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 105mm |
| ISO | 2500 |
| Shutter speed | 1/80s |

The social medias are awash with photos of the sunrise over Cork this morning. Here’s what I saw.
| Aperture | ƒ/4 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 105mm |
| ISO | 2500 |
| Shutter speed | 1/80s |

The Fitzsimmons Creek, Whistler, Canada.
| Aperture | ƒ/11 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 28mm |
| ISO | 50 |

The Valley Trail Bridge over Fitzsimmons Creek, Whistler, BC, Canada.
Edit: Marcus took a photo of me taking this photo!
| Aperture | ƒ/8 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 28mm |
| ISO | 100 |

At Lost Lake, BC, Canada.
| Aperture | ƒ/8 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 17mm |
| ISO | 200 |
| Shutter speed | 483s |