Malaga, Spain. October 2018.
| Aperture | ƒ/3.5 |
| Camera | ILCE-7M3 |
| Focal length | 28mm |
| ISO | 100 |
| Shutter speed | 1/500s |

Malaga, Spain. October 2018.
| Aperture | ƒ/3.5 |
| Camera | ILCE-7M3 |
| Focal length | 28mm |
| ISO | 100 |
| Shutter speed | 1/500s |

Blarney, Co Cork. December 2013.
| Aperture | ƒ/8 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 95mm |
| ISO | 100 |
| Shutter speed | 1/400s |


Cork, March 2018.
| Aperture | ƒ/8 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 28mm |
| ISO | 640 |
| Shutter speed | 1/250s |

St. Patrick Street, Cork. June 2015.
| Aperture | ƒ/8 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 105mm |
| ISO | 800 |
| Shutter speed | 1/320s |

Crosshaven, Co. Cork. July 2015.
| Aperture | ƒ/8 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 24mm |
| ISO | 100 |
| Shutter speed | 1/125s |

Somewhere in Wales, July 2016.
| Aperture | ƒ/8 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 105mm |

Oliver Plunkett Street, Cork. March 2018.
| Aperture | ƒ/8 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 28mm |
| ISO | 500 |
| Shutter speed | 1/250s |

By the River Lee in Fitzgerald Park. May 2015.
| Aperture | ƒ/8 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 45mm |
| ISO | 100 |
| Shutter speed | 1/250s |

Grand Parade, Cork. November 2018.
| Aperture | ƒ/3.5 |
| Camera | ILCE-7M3 |
| Focal length | 28mm |
| ISO | 1250 |
| Shutter speed | 1/500s |

The Shakey Bridge or Daly’s Bridge over the River Lee. November 2018.
| Aperture | ƒ/8 |
| Camera | ILCE-7M3 |
| Focal length | 17mm |
| ISO | 100 |
| Shutter speed | 1/15s |

Opera Lane, November 2017.
| Aperture | ƒ/8 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 28mm |
| ISO | 800 |
| Shutter speed | 1/250s |

Dún Chaoin, Co Kerry. October 2017.
| Aperture | ƒ/8 |
| Camera | Canon EOS 6D |
| Focal length | 17mm |
| ISO | 400 |
| Shutter speed | 25s |